Ročník 2007

V tomto roce se setkání uskutečnilo ve dnech 24. - 26. 8. a přijelo 40 vozidel značky Škoda. Nejvíce zastoupen byl typ Škoda Felicia, kterých přijelo 9. Dále tu byly 1203ky, 1202ky i 1201ky. Přijelo i pár Spartaků, oktávek a asi 6 válečných a předválečných aut. Asi největší zájem bylo o tyto 3 vozy:

Sraz byl již v pátek odpoledne v kempu u hotelu Zámeček a do večera přijelo 16 nedočkavců. Pěkně se posedělo u připraveného občerstvení, vyřídila se jednoduchá formální přejímka a klábosilo se a pilo.

V sobotu ráno když se všichni probudili, posnídali a poladili se vyjelo na závod, který měřil zhruba 60 km a obsahoval 6 kontrolních stanovišť s úkolem a ke každé vesnici se vztahovala soutěžní otázka.

Všichni byli před startem netrpěliví, takže jsme je kolem 9:30 vypustili. Větší skupina jela směrem přes Malont a asi 8 vozů jelo opačně. První stanoviště se větší skupině postavilo do cesty právě v Malontech. Tam měli za úkol co nejrychleji sundat, položit a opětovně nandat kolo na připraveném šasi Škody 1202. Nejlépe tento úkol zvládla posádka vozidla se startovním číslem 17.

Další povinnou zastávkou byl kostel na Svatém Kámeni. Zde měli soutěžící za úkol spočítat lavice v místním kostele. Úkol se zdá jednoduchý, pokud ale v kostele zrovna neprobíhají křtiny. Úkol na stanoviští na Sv. Kameni také nebyl jednoduchý. Na soutěžící zde čekal papír, na kterém byly obrázky dopravních značek, hradů a zámků. Zde bych se chtěl omluvit, ale organizátor špatně pochopil na co má těch papírů 10. Bylo to proto, kdyby náhodou přijelo více vozidel, tak aby to rychleji utíkalo. On bohužel dával každému všechny. Doufám, že tento omyl omluvíte. Byli ale i tací, kteří ze všech 30 obrázků zámků a hradů a 30 dopravních značek měli jen 3 nebo 4 trestné body.( před nimi smekám)

Další stanoviště, kde museli závodníci zastavit byl Rychnov nad Malší. Toto je jedno z nejméně oblíbených stanovišť. Pije se totiž pivo na čas ještě k tomu z láhve a ne moc vychlazené. Ne každý ho zvládne vypít a nebo jej v sobě udržet. Jsou ale i tací, kteří ho dokáží vypít za neuvěřitelných 8 vteřin. Ti pak dostanou extra diplom za největšího pijáka. Řidiči samozřejmě pijí nealkoholické pivo.

Další zástávka byla ve 3 km vzdáleném městěčku Dolní Dvořiště. Tento úkol byl zapeklitý a pro někoho nesplnitelný. Bylo zde totiž připraveno 10 hodně logických otázek. Např. Kolik let je Zuzance, když za 2 roky jí bude 2x tolik co před 5 lety? Byli tu i soutěžící, kteří, i když popsali celou stránku výpočtů a rovnic, ke správnému výsledku nedošli. A byli i tací, kteří si opravdu nevěděli rady a byli zoufalí.

Další stanoviště bylo v Rožmitále na Šumavě, kde se házelo RŮZNĚ dlouhými řemeny na 5 m vzdálený kolík. Kdo někdy nezkusil, nemůže uvěřit jak je to těžké. Nicméně musím říct, že posádce s číslem 29 se povedlo naházet 0 trestných bodů. Otázka v tomto městečku zněla: Jak vypadá městský znak? A ten byl k nalezení na vývěstce, která byla vedle stanoviště, takže byla obklopená soutěžícími.

Předposlední stanoviště bylo v poslední vesničce před Kaplicí, která se jmenuje Omlenička. Zde dostal každý řidič papír s vytisknutým textem o rozebírání demontovaného motoru. V textu ovšem chyběla důležitá slova, které bylo potřeba doplnit. Myslím si, že toto byl jeden z nejjednoduších úkolů a proto ho většina soutěžících měla bez chyby. Doplňující otázka byla: K jaké události je postaven místní pomník? Nebylo to těžké zjistit, protože pomník stojí hned u místa, kde byl úkol s texty.

Poslední úkol čekal na posádky v cíli pod cílovou bránou, kde měli za úkol co nejrychleji natočit 6 matek na šrouby. Musím podotknout, že kdo je méně zručný, měl s tímto úkolem trošku problémy, protože každý šroub měl jinou velikost a jeden dokonce levý závit. Po dokončení tohoto úkolu se vozidla postavili do řady na výstavu, odevzdali se výsledky ke zpracování a byl oddychový čas na procházku po Kaplických městkých slavnostech.

Po výstavě, když byly výsledky zpočítány a sepsány, se jelo zpět do kempu, kde bylo vyhlášení. Vyhlásily se výsledky, každý dostal řízek a pití. Někteří odjeli a zbylých zhruba 20 posádek si povídali, ukazovali fotky a užívali si volna. Myslím si, že to byla fajn atmosféra, a proto se nikdo nenadál a bylo něco po půlnoci a šlo se spát, protože brzy ráno se odjíždělo na spanilou jízdu směr Kleť.

Snažili jsme se posádky provést po krásné krajině jihočekého pohraničí a myslím si, že se nám to povedlo a že potkat takovou kolonku v takovém krásném prostředí je prostě nádhera.

Ale zpět k tomu, jak to v Kaplici vypadalo v neděli. Ráno se všichni probudili, posnídali a pomalinku vyjeli směr Kleť. Kolona o zhruba 20 autech byla opravdu pěkná. Pod Kletí se auta nechala na parkovišti a nahoru se jelo lanovkou. Tam byla objednaná exkurze ve hvězdárně a pak prohlídka nejstarší české rozhledny. Po cestě dolů lanovkou nastalo na parkovišti loučení.

Takže takhle nějak to u nás vypadalo. My děkujeme moc všem co přijeli a ještě více těm, co nás podpořili, jak peněžně, tak materiálově a nejvíce děkujeme těm, kteří nám v organizaci pomohli. Doufám, že se tu všem líbilo a příští rok opět přijedou. A ti co tu nebyli, tak že to příští rok napraví a přijedou také. Ještě jednou všem moc DĚKUJEME.

Za organizační tým tomi-h

Výsledková a startovní listina:

Vice fotografií najdete zde a zde: