Ročník 2008

Letos se setkání konalo již tradičně poslední víkend v srpnu a to vycházelo na 29. - 31. 8. 2008. Přijelo nám zhruba 40 aut a myslím si, že bylo opravdu na co koukat. Sešlo se tu několik krásných druhů historických škodovek.

Sraz probíhal ve stylu loňského, takže první nedočkavci dorazili již v pátek večer do kempu u hotelu Zámeček v Kaplici. Do noci se jich nakonec sjelo asi 13. Bylo připraveno občerstvení, tak se trošku pojedlo, popilo a kolem jedné hodiny se šlo spát. V sobotu ráno dorazili ostatní účastníci a jejich počet se zastavil na 37. Tedy to byl počet posádek, co se přihlásilo do závodu. Když připočítám Lukáše s autobusem, co nejel a dvě pořadatelský škodovky jsme na nějakých 40 autech. Udělala se lehká a rychlá formální přejímka a vyrazilo se na závod.

Díky nádhernému počasí, které nám vydrželo celý víkend se vše povedlo, tak jak mělo být. I závod, který byl připraven po malebné krajině, stál za to. Trasa vedla přes 6 soutěžních vesnic a městeček, kde na posádky čekaly krkolomné úkoly.

Abysme předešli tomu, že by přijelo na jedno stanoviště najednou několik aut, tak jsme vymysleli takový menší fígl. Každé stanoviště mělo vlastní číslo a každý závodník si před startem hodil kostkou. Jeho úkolem bylo jet na stanoviště, které bylo pod číslem, které mu padlo na kostce. Tímto jsme zabránili jízdě v koloně a přinutili všechny, aby se trošku zakoukali do mapy a zapřemýšleli. Z tohoto prvního stanoviště už si mohli všichni jet, jak chtěli a kudy chtěli. Jejich úkolem bylo projet všemi šesti stanovištěmi a splnit všechny úkoly. A jaké, že byly?

V Malontech bylo za úkol najít v zakryté pískovačce, v pískovacích rukavicích, 6 věcí a uhádnout, co to je. A co bylo těch 6 věcí? Šiška, spojková lamela, brzdová pakna, nápis škoda na kapotu, relé a rozbalený prezervativ. Ten poznal a hlavně našel málokdo.

Dalším stanovištěm bylo městečko Benešov nad Černou. Tady měli závodníci za úkol, co nejblíže nacouvat nebo najet popředu k připravené tyčce, aniž by jí schodili.

Další povinná zastávka byla v Soběnově. Tady se pilo oblíbené pivo na čas. Nejrychlejší piják, který mimochodem dostal diplom, to zvládl za neuvěřitelných 8,56 sekundy.

Další stanoviště našli soutěžící v obci Besednice. Tento úkol byl spíše zkouškou na manuální zručnost. Musela setotiž do minuty otevřít krabička od sirek, vysypat sirky, nandat sirky a zavřít krabička. A to vše s jednou rukou za zády. A protože jsme dali velký časový interval, všem se to povedlo a odjížděli s 0 trestných bodů.

Předposlední zastávkou byla krásná, malebná vesnička na úpatí kopce, Svatý Ján nad Malší. Zde čekalo na závodníky záludné pexeso. A jaký byl jejich úkol??? Najít za 2 minuty, co nejvíc dvojic.

No a poslední stanoviště na soutěžící čekola v malinké vesničce uprostřed lesa, která se jmenuje Malče. Tady dostali závodníci opět papír se záludnými otázkama. Letos nebyly otázky tak kruté a těžké, ale věřím, že mnoho soutěžících se při nich museli hodně zamyslet.

Po závodní trase jezdili 2 kontrolní vozy a hlídali regulérnost celého závodu. Pan šerif byl očividně s průběhem závodu spokojen.

Po závodě jsme netrpělivě očekávali závodníky v cíli na kaplickém náměstí. Než se všichni sjeli, tak se počítali výsledky, diskutovalo se, prohlíželo se a kdo chtěl, mohl se jít podívat na městské slavnosti. Jelikož k nám přijeli na návštěvu i kolegové z Felicia klubu, kteří měli sraz v Nových Hradech, bylo na náměstí k prohlédnutí něco kolem 60 vozidel. Byl to nádherný pohled.

Po výstavě a spočítání výsledků se jelo zpátky do kempu, kde se vyhlásily výsledky, pojedlo se, popilo se a byla volná zábava až do noci. Musím napsat, že po celou dobu konání srazu bylo v kempu zajištěno občerstvení a celou sobotu bylo vše zdarma. Atmosféra byla po celý večer vynikající a myslím si, že si to všichni užili. Připravovali se různé alkoholické i nealkoholické nápoje, pilo se a povídalo se. Kolem půlnoci, se většina účastníků unaveni konzumací alkoholu odebrala ke spánku. Do neděle zbylo 14 posádek, které se ráno vydaly na výlet do Nových Hradů.

V neděli ráno, po probuzení, usušení aut od rosy, uklizení (nejen) stanů a posbírání sil k cestě, se vyjelo v kolonce do Nových Hradů. Po cestě se fotilo a točilo. Jelo 14 aut, takže kolonka to byla pěkná. V Nových Hradech na nás čekalo rezervované, hlídané parkoviště a prohlídka místního hradu, na kterém byla i výstava historických hraček. Musím říct, že mě se to hrozně líbilo. Po prohlídce jsme se rozloučili a rozdělili. Někdo jel domů, někdo šel na oběd a někdo do blízkého Terčina údolí na procházku k vodopádům.

Tak takhle nějak to u nás vypadalo a probíhalo. Nám se setkání moc líbilo a myslím si, že i ti co přijeli, tak nelitovali. Hrozně moc bych chtěl poděkovat mojí Martince, rodičům a kamrádům, co nám sraz pomohli připravovat. Nesmím zapomenout na sponzory. Bez nich všech by se Kaplické setkání nemohlo konat. Takže ještě jednou DĚKUJI a děkuji všem co přijeli a doufám, že příští rok přijedou také a vezmou sebou ještě známé.

Tomáš Hrubý alias TOMI-H

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:

 

Více fotek najdete ZDE, TADY a TADY