Ročník 2009

Letos se setkání konalo jako v předešlých třech letech poslední víkend v srpnu. Počasí nám moc nepřálo, ale i přesto přijelo zhruba 45 aut. A myslím si, že bylo co si prohlížet.

Sraz začal již v pátek a první nedočkavci dorazili brzy odpoledne, takže nám pomohli postavit cílovou bránu na náměstí, sezení a občerstvení v kempu, kde bylo zázemí celého srazu. Musím uznat, že jsme se při tom velice nasmáli. Tímto jim ještě jednou mockrát děkuji za pomoc.

V pátek v podvečer a do noci přijelo zhruba 20 posádek, takže se pilo se povídalo až do noci. Kolem 11 hodiny večerní začalo jemně pršet. Vyplnila se tedy největší noční můra všech pořadatelů jakýchkoli srazů.

V sobotu ráno dorazili ostatní účastníci. Ti páteční se vyspali, nasnídali a čekalo se na start závodu. Jak jsem již napsal, počasí nám moc nepřálo. Pršelo celou noc a ráno nevypadalo, že by chtělo přestat. Jakmile se však kolem 10:00 vyrazilo na závod, déšť ustal a po zbytek srazu se už neukázal.

Závod byl dlouhý zhruba 60 km, záleželo na řidiči, jaký směr jízdy si vybral. Úkolem závodníků, bylo projet 6 předem určených stanovišť a splnit na nich soutěžní úkol. Směr i trasu si určil každý sám podle přiložené mapky. Protože se nám při loňském srazu osvědčilo určení prvního stanoviště kostkou, opět jsme tento způsob zopakovali. Každý účastník si před startem hodil kostkou a jaké číslo mu padlo, na stejně číslo stanovistě musel vyjet jako první. Tím jsme zabránili jízdě v kolonách a čekání na stanovištích. Dále už mohl každý pokračovat, jak chtěl.

A jaké úkoly na závodníky čekaly????

V Omleničce bylo za úkol v co nejkratším čase namontovat na připravený blok motoru benzínovou pumpu. Jedná se o zdánlivě jednoduchý úkol, ale my jsme ho stížili tím, že se šroubky musely zašroubovat připravenými klíči hned od začátku.

Další úkol byl v Přídolí. Zde měli závodníci za úkol vypít co nejrychleji nealko nebo neřidiči alko pivo z flašky na čas. Tento již tradiční kaplický úkol je velice zajímavý a pro přihlížející zábavný.

Další zastávkou byla obec Zubčice. Zde museli závodníci 12ti dílné dětské puzzle do půl minuty. Ne každému se to povedlo, a tak dostal za každou sekundu navíc trestný bod.

Čtvrtým úkolem ve městečku Velešín byl opět na čas. Závodníci měli půl minuty na to, aby si oblékli monterkové kalhoty a blůzu. Kdo to nikdy nezkoušel, nikdy neuvěří, jak blbě se zapínají knoflíky na čas. Za každou sekundu přes půl minuty byl opět trestný bod.(bohužel nemám k dispozici žádné fotky)

Předposledním úkolem bylo ve vesničce Pořešín. Tady čekal na závodníky záludný test. Pár otázek na ukázku:

Má socha svobody vytesaný snubní prsten???

Má velbloud ve svém hrbu dostatek vody na ujití 2000 km???

Je hlavní město Palestiny Islamábád???

Je vzorec obsahu obdelníku O= a . b???

Takovýchto otázek bylo deset.

Posledním úkolem, který na závodníky čekal bylo ve vesničce Výheň co nejrychleji sníst sušenku BeBe a poté zapískat. Opět na to byl limit půl minuty.(bohužel nemám fotky)

 

Ještě jsem zapomněl napsat, že při projíždění každé vesničky měli soutěžící zodpovědět dopňující otázky a ve vesničce Pořešín si dojít pro razítko. Otázky byly např. typu: Jak se jmenuje místní pension? Jak se jmenuje vedoucí místní firmy na svařování?? Kolik má vesnice obyvatel? A podobně.

Ve 14:00 byl domluven cíl na Kaplickém náměstí a pak zhruba tří hodinová výstava vozidel. Snažili jsme se seřadit auto podle typů, takže stály vedle sebe například felicie, oktávky a podobně.

Po výstavě jsme se všichni přesunuli zpátky do kempu, kde proběhlo vyhlášení a občerstvení. Potom začala zábava až do pozdních hodin. Pilo se, povídalo se, prohlíželo se. Večer rychle utekl a kolem jedné hodiny se šlo spát. Vyhlášeni byli nejen první tři, ale tak dvě řidičky, nejstarší řidič a účastník (úctihodných 78 let), nejrychlejší piják piva při soutěžním úkolu (neméně úctihodných 9,1 s) a cena útěchy pro závodníka na posledním místě.

Musím ještě připomenout, že po celý víkend bylo zajištěné občerstvení, jak s jídlem, tak s nealkoholickým a alkoholickým pitím. Tímto Peťovi s rodinou všichni děkujeme.

V neděli ráno, když se všichni probudili, nasnídali a sbalili, se pomalým tempem v koloně vyjelo na společný výlet. Bohužel většina účastníků odjela v sobotu večer domu, takže v neděli nás jelo kolem 20 aut. Kolonka to byla ale pěkná. Cílem společného výletu byl Grafitový důl v Českém Krumlově, kde byla objednána prohlídka. Odtud jsme se rozjeli k domovům a sraz tím ukončili.

Tak takhle nějak to u nás vypadalo. Těm, kteří tu byli ,bych chtěl za všechny organizátory poděkovat, že jste přijeli. Doufám, že se vám tu líbilo a příští rok přijedete znovu. A pro ty, kteří tu nebyli a článek si přečetli, doufám že vás drobet nalákal a příští rok přijedete.

Výsledková listina:

Ještě jednou všem děkujeme a těšíme se na příští rok.

Za všechny organizátory Tomáš Hrubý alias tomi-h.

 

Více fotek najdete zde