V tomto roce se setkání usktečnilo ve dnech 26. - 28. 8. 2011. A musím uznat, že i letos bylo na co koukat a dokonce přijeli i nějaké nové tváře.

Jak už je u nás zvykem, sraz začal v pátek odpoledne. Do večera dorazilo zhruba 13 aut, takže se kemp začal pomalinku zaplňovat. Stavěly se stany, někdo si přivezl i vlastní bydlení.

Ještě v sobotu ráno dorazili i ostatní posádky, ale bohužel už jich nebylo mnoho, takže se do závodu přihlásilo pouze 21 posádek. Ještě před vyjetím se muselo zničit vosí hnízdo, které jsme objevili přímo uprostřed kempu. Jakmile se všichni nasnídali, připravili se vozidla, mohlo se odstartovat do oblíbeného orientačního závodu.

Orientační závod zavedl letos závodníky za hranice České Republiky a tudíž měli dva soutěžní úkoly v sousedním rakousku ve městech Reichenthal a Bad Leofelden. V obci Rainbach im Muhlkreis čekala na závodníky průjezdní soutěžní otázka. Další soutěžní úkoly byli v obcích Skoronice, Dolní Dvořiště, Rybník, na křizovatce U veverek, ve Vyšším Brodě a na Studánkách. V každé z těchto obcí čekala na soutěžící soutěžní otázka, a jak je již v Kaplici zvykem, tak v 6 z nich byl i soutěžní úkol. A co letos na soutěžící čekalo?

V Reichenthalu měli spočítat počet nejdelších píšťal v místním kostele a jako úkol na ně čekali záludné otázky na logické myšlení.

V Rainbachu museli soutěžící spočítat počet prken chodníku kolem fontány naproti bance. Ikdyž to zní jednoduše, toto stanoviště slavilo mezi soutěžícími největší úspěch. Prken bylo totiž více než 300. Fotky mluví za vše.

V posledním městečku na území rakouska Bad Leofeldenu hledali soutěžící na jakém místě v občerstvení u silnice je vídeňský řízek a měli za úkol odpovědět na další záludné otázky.

Po projetí těchto tří obci čekala soutěžící cesta na státní hranice Studánky nebo Dolní Dvořiště. Na Studánkách měli za ůkol zjistit, jak se jmenuje státní hranice na rakouské straně a na Dolním Dvořišti čekal na soutěžící slalom, který museli projet s autem, a který byl stížení tím, že ho museli absolovovat pozadu. A jako soutěžní otázku měli zjist, jak se jmenuje celým jménem majitel místní zubní kliniky.

Další zastávkou cestou do cíle byla vesnička Rybník. Tady měli soutěžící za úkol zjistit poslední spoj do Českých Budějovic na zdejším vlakovém nádraží a pak měli za úkol hodit dvě petangové koule co nejblíž k danému cíli.

Další soutěžní úkol byl na křižovatce silnic na Vyšší Brod a Rožmberk nad Vltavou zvané u Tří Veverek. Zde na ně čekal úkol, který jsme poté změnili, protože se celkem zatáhlo a udělala se zima. Nějak mě toto hnusné počasí poslední roky nepřekvapuje. Ale zpátky k úkolu. Soutěžící museli přejet na připraveném člunu na druhou stranu, kde dostali od pořadatele šifru, kterou luštili.

Ve Vyšším Brodě čekal na závodníky poslední úkol a to je již trdiční pití piva z flašky na čas. A aby to neměli tak jednoduché, museli soutěžící někde v parku na náměstí najít plaketu k výročí založení města a opsat z ní kolikáté bylo letos výročí.

Poslední průjezdní kontrola byla u obce Skoronice, kde se nechází zřícenina hradu Louzek. Soutěžící museli dojít ke zřicenine a spočítat, kolik koz je na informační tabuli (samozřejmě jsme mysleli zvířata).

Po projetí těchto stanovišť čakala na soutěžící výstava vozidel na kaplickém náměstí, kde k poslechu hrála živá hudba. Bohužel asi po hodině výstavy začalo hodně, ale opravdu hodně pršet a několik účastníků, kteří to neměli domu daleko odjeli ještě před vyhlášením.

Jakmile se počasí umoudřilo, odjelo se zpět do kempu, kde proběhlo vyhlášení výsledků. Vyhlášeny byly tyto kategorie: První 3 místa v závodě, nejstarší účastník, nejstarší vozidlo, nejvzdálenější posádka, nejrychlejší piják piva, nejrychlejší pijačka piva. Po vyhlášení někteří účastníci odjeli k domovům, do neděle zůstalo cca 10 posádek. Ti si užívali volnou zábavu.

V neděli ráno po sbalení a snídani jsme se vydali v koloně do Českého Krumlova na prohlídku muzea útrpného práva a voskových figurín.

I přes nepřízeň počasí (jak už u nás bývá zvykem) a pár much (které se budeme snažit příští rok vychytat) si myslím, že se sraz povedl a všichni jsme byli nakonec spokojeni.

Za celý pořadatelský tým všem účastníkům děkuji a těšíme se na příští rok.

Více fotografií naleznete ZDE a ještě TADY