I letos se sraz konal o posledním víkendu v srpnu. Tedy ve dnech 24. - 26.8.2012. Opět přijelo několik desítek starých škodovek s motorem na správné straně.

Letošní ročník byl tak trošku jiný a pro nás pořadatele trošku vyjíměčný, protože po zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli změnit místo konání. Jako domácí základnu srazu jsme tedy určili kaplické koupaliště. Osobně si myslím, že to bylo rozhodnutí správné, i když to nějaké mouchy mělo a za ty se všem omlouvám. Kdo ví, tak ví a kdo neví, tak ať je rád. :-D

Sraz jako obvykle začal již v pátek k večeru. Přijelo cca 10 posádek, takže se všichni ubytovali a šlo se zkoušet nové občerstvení.

V sobotu ráno dorazily zbylé posádky, zaregistrovaly se a mohlo se vyrazit na start závodu.

Ještě jedno prvenství nám tento ročník přinesl. Poprvé, po sedmi letech konání těchto srazů k nám přijela škodovka s datumem výroby před válkou. Tímto majiteli moc děkujeme.

A kam se letos vlastně jelo?

Trasa závodu vedla přes vesnice Benešov nad Černou, Horní Stropnice, Dobrá Voda, Hojná Voda, Černé Údolí, Pohorská Ves, Leopoldov, Blansko, Hradiště a Pohoří na Šumavě. V pěti z těchto vesnic bylo připraveno soutěžní stanoviště a ve zbylých jen průjezdní otázky.

Šesté stanoviště bylo pro soutěžící připraveno u penzionu Lesovna Žofín, který leží nankraji nejstarší české přírodní rezervace Žofínský prales.

A jaké úkoly museli soutěžící splnit???

V Pohoří čekal na soutěžící kvíz složený z logických i vtipných otázek.

V Leopoldově se skládal škodovácký motor. Tedy jeho horní část. Filtr, karburátor a ventilové víko.

U Lesovny Žofín kopali soutěžící míčem na branku. Aby to nebylo tak jednoduché, měli při tom zavázané oči.

Na Hojné Vodě se házel létající talíř na čáru. Úkolem bylo, dostat ho co nejblíže.

V Horní Stropnici museli soutěžící poznat z jakých filmů jsou připravené ukázky.

A samozřejmě opět letos nechybělo oblíbené kaplické pivo. Soutěžící opět pili nealkoholické pivo z flašky na čas. Tento úkol byl v Hradišti.

Po zdolání všech těchto úkolů čekala na soutěžící cesta do cíle na kaplické náměstí. Zde proběhla výstava a sčítání výsledků. Na vyhlášení jsme se přesunuli zpět na kaplické koupaliště.

Kromě prvních tří míst v závodu jsme ještě vyhlašovali nejstaršího účastníka srazu, nejstarší vozidlo srazu, nejvzdálenější posádku a nejrychleji vypité pivo mužem a ženou. Každý účastník ještě dostal pamětní list s fotkou svého vozu. Po rozdání těchto pamětních listů, diplomů a cen následovala volná zábava, při které se ochutnávali místní speciality, at tekuté nebo jedlé. Toto ochutnávání nám vydrželo do pozdních nočních hodin.

Ráno po probuzení, probrání, nasnídání a sbalení bydlení jsme vyrazili na výlet do Trhových Svinů do muzea nákladních vozidel.

Poté sraz skončil a všichni jsme se rozjeli zpět k domovům. Myslím si, že první sraz na novém místě se vydařil a všem se u nás líbilo a byli spokojeni.

Děkujeme všem.

TADY můžete podívat na fotky.