Letošní poslední jednočíslicový tedy devátý ročník našeho srazu se konal ve dnech 29. - 31.8.2014. V pátek dorazilo překvapivých i uctihodných 18 posádek. Zbylých 13 dorazilo v sobotu ráno. Do závodu tedy vyrazilo 31 vozů. Další vozy dojeli na odpolední výstavu. Celkem jsme napočítali 35 vystavujících vozidel.

Domovskou základnou na tento víkend se nám opět stalo kaplické koupaliště. Bohužel nájemci občerstvení, kteří nám slíbili, že bude koupaliště jen pro nás s námi vyběhli a uspořádali si vlastní techno party. Tímto se všem moc omlouváme, ale nic jsme s tím nemohli dělat, protože ještě týden předtím nám slibovali hory doly a nakonec nám v pátek ohlásili, že jí budou dělat. Takže ještě jednou se omlouváme.

Jako každoročně jsme ale vydrželi sedět a popíjet až do pozdních nočních hodin. Poté jsme šli spát a ráno čekali na další vozy,

Hlavní novinkou letošního srazu byla tombola. Ta se začala prodávat v sobotu ráno, aby měli možnost si jí koupit úplně všichni a byla losována a vydávána před vyhlášením výsledků. Nakonec se vše povedlo a každý lístek něco vyhrál.

Když už jsem tu zmínil výsledky, tak i letos byl pro účastníky připraven orientační závod. Ten letos vedl přes obce a vesničky Kaplice, Omlenička, Omlenice (památník transportu smrti), Bujanov, Rožmitál na Šumavě, Zátoň, Rožmberk nad Vltavou, Hrudkov, Vyšší Brod, Dolní Dvořiště, Rychnov nad Malší a Malonty. Jako každý rok v 6ti z nich bylo soutěžní stanoviště, kde byl připraven nějaký ten soutěžní úkol. V ostatních z nich byla jen průjezdní otázka. Mimo vesničky čekala na závodníky ještě jedna tajná průjezdní kontrola. V té měli závodníci poznat, jak se startoval starý traktor Škoda. Ostatní úkoly byly následující:

Omlenička: Již tradiční pití piva z flašky na čas.:-) Čím rychleji, tím lépe.

Bujanov: Tady si soutěžící zavzpomínali na dětská léta při skákání v pytli na čas. Připravena byla trať dlouhá cca 20 m s otočkou kolem stromu, která dělala soutěžícím velké problémy. Opět čím rychleji, tím lépe.

Zátoň (kemp Branná u řeky Vltavy): Další soutěž na čas. A to přelévání děravou lžičkou 2 dcl vody. Takže opět čím rychleji, tím lépe.

Hrudkov: Zde byly připraveny kartičky s otázkami, na které museli soutěžící odpověď. Otázky byly ze stolní hry. Za každou špatnou odpověď byl udělen trestný bod.

Rožmitál na Šumavě: Zde jsme vyzkoušeli, jak umí majitelé ovládat své mazlíčky. Měli za úkol jednou rukou řídit a druhou rukou přenést flašku z pískem z jednoho podstavce na druhý. Pokud flaška spadla, byl to trestný bod.

Malonty: Zde si soutěžící zasportovali a konkretně si zahráli basketbal. Měli za úkol nastřílet co nejvíce košů z 5ti pokusů. Za každý netrefený koš dostali trestný bod.

Po projetí celé trasy a splnění všech soutěží čekal na soutěžící cíl s výstavou na kaplickém koupališti. Když se všichni vrátili a seřadili na louce, byl to krásný pohled. Během výstavy jsme spočítali výsledky, soutěžící i s doprovody se občerstvili a čekali na vyhlášení. Při vyhlášení tomboly nebyla nouze o smích, protože některé ceny opravdu stály za to. Potom na nás čekalo už jen příjemné povídání a popíjení bez jakéhokoli narušení diskotékou a techno party.

Bohužel většina účastníků odjela buď ještě v sobotu nebo v neděli ráno domů, takže jsme zrušili i nedělní plánovaný společný výlet.

Děkujeme všem, doufáme že se vám u nás líbilo a byli jste spokojeni minimálně tak jako my. Těšíme se na vás příští rok, který je jubilejní, již desátý. Těšte se na nějaké to překvapení.

Ještě jednou DĚKUJEME.

Na fotky ze srazu se můžete podívat na následujících odkazech.

Naše fotky

Mírovo fotky

Pavlovo fotky (nevím jestli je uvidíte)

Martinovo fotky

Fotky Budějické drbny (nevím jestli je uvidíte)

Láďovo fotky

 

Výsledková listina orientačního závodu: