Ve dnech 28. - 30. 8. 2015 se konalo již 10. jubilejní setkání škodovek s motorem vepředu.

Počasí mělo být podle předpovědi pěkné, a proto jsme si přáli hojnou účast. Již počet účastníků, kteří přijeli v pátek večer nám dokazoval, že naše přání by mohlo být splněno. Přijelo kolem 20 posádek. Večer jsme si tedy užili. Kdo chtěl, mohl se zaregistrovat do sobotního orientačního závodu. Ostatní si dali něco dobrého na zub a vyprávělo se a povídalo a popíjelo až do pozdních večerních hodin.

Jak jsem již napsal jednalo se o jubilejní 10. ročník, a proto jsme pro posádky připravili několik novinek a překvapení.

Díky tomu, že jsme se loni na jaře stali majiteli Moskviče rozhodli jsme se, že zkusíme uspořádat společné setkání Škodovek a Moskvičů. Bohužel Moskviče přijeli jen 2, a proto jsme se rozhodli, že do budoucna zůstaneme jen u škodovek.

Sobotní ráno patřilo posledním dorazivším. Nakonec se do orientačního závodu přihlásilo pěkných 51 vozidel. A to už zaslouží poděkování, protože je to náš dosavadní rekord.

Zpět ale k těm novinkám a překvapením. Neformální název jsme letošnímu srazu dali: "Kaplice 2015 aneb všechno už tu jednou bylo". A proč zrovna tento název? Protože jsme se rozhodli, že sobotní orientační soutěž povede přes místa, kde už jsme v minulých letech byli, a že budou i stejné úkoly a stanoviště.

A kudy že se jelo???

A jaké úkoly to byly???

Start byl jako poslední roky vždy, na kaplickém koupališti.

Poté se jelo přes obce Kaplice, Besednice, Svatý Kámen, Benešov nad Černou, Rožmitál na Šumavě, zříceninu hradu Pořešín, Pohoří na Šumavě a Cetviny.

V Kaplici měli posádky za úkol zjistit počet a názvy kostelů. Měli to ulehčené tím, že to měli napsané v brožurce, kterou před závodem dostali. Vyzkoušeli jsme tím, jestli jí vůbec čtou :-D

V Besednici na ně čekalo automobilní pexeso. Byly 2 druhy a jejich úkolem bylo, najít co nejvíce stejných dvojic za určený čas. Dále museli najít údaj, a to nadmořskou výšku Besednice.

Na Svatém Kameni museli účastníci natáhnout co nejrychleji naplněnou dětskou Tatru na provázek. A aby to neměli tak jednoduché, museli u toho sedět na bobku.

V Benešově nad Černou museli řidiči dokázat, jak dobře umí ovládat svůj stroj. Museli totiž nacouvat co nejblíže k tyčce, aniž by se jí dotkli. A aby to bylo těžší, museli couvat do kopce. Dalším úkolem bylo spočítat lavičky kolem kašny na náměstí.

V Rožmitále na Šumavě se házelo klínovými řemeny na tyčku. A aby to nebylo tak lehké, každý řemen byl jinak dlouhý a na každý řemen byl jen jeden hod. Dále museli najít číslo popisné rodnného domu Františka Valentina Schmidta a datum kdy ho obec Rožmitál jmenovala čestným občanem.

Na zřícenině hradu Pořešín čekal na soutěžící asi nejzáludnější úkol. A to spočítat kolik je na zřícenině koní. A to jak na obrázcích, tak vystavených figurek. Bylo jich 32. Soutěžním úkolem bylo naskládání sirek do krabičky a zavřít ji. To všechno s jednou rukou za zády.

Na Pohoří na Šumavě byla na soutěžící připravena nejneoblíbenější a typická kaplická soutěž. A to pití piva na čas. Pro řidiče bylo samozřejmě připraveno pivo nealkoholické. A zde bylo připraveno další překvapení. Místo každoročního piva v láhvi se pilo pivo z plechovky.:-) Jako doplňující otázka bylo spočítat skleničky na stole v rozbořeném kostele.

Poslední zastávkou byla osada Cetviny. Zde měli soutěžící za úkol najít název přírodního parku, který navazuje na Novohradské hory na rakouské straně.

Po objetí těchto stanovišt čekala na posádky cesta do cíle, který byl opět na kaplickém koupališti, kde proběhla menší výstava vozidel. Během této výstavy se spočítaly výsledky závodu a doplňkových kategorií.

Další novinkou bylo, že nám při výstavě hrála živá kapela. Myslím si, že to byl vhodný doplněk.

Po sečtení výsledků se vydala bohatá tombola, která se od rána prodávala. Po tombole se přistoupilo k vyhlášení výše uvedených výsledků.

A co se vyhodnocovalo?

Nejprve tyto vedlejší kategorie:

Nejstarší vozdidlo, nejvzdálenější posádka, nejrychleji vypité pivo mužem a zvlášť ženou a první tři místa v orientačním závodě.

Extra cenu dostal Ruda Rehák, který se jako jediný účastnil všech 10 ročníků našeho srazu. RUDO, ještě jednou DĚKUJEME.

Po vyhlášení se jako každoročně grilovalo, jedlo, pilo, debatovalo, prohlíželo a v noci i tančilo. Prostě byla volná a fajn zábava.

Po probuzení v neděli ráno jsme se nasnídali a společně v koloně jsme vyrazili na domluvenou prohlídku Informačního centra Jaderné eletrárny Temelín. Poté jsme se rozloučili a odjeli k domovům a tím ukončili 10. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu.

Děkujeme všem, kdo dorazili. Doufáme, že si to užili, tak jako my, a že se v Kaplici uvidíme i v roce 2016.

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE

Zde se můžete podívat na pár fotek.

Fotky od Zdeňka: http://artepf.rajce.idnes.cz/Kaplice_Srpen_2015/

Fotky od Míry: http://mirah111.rajce.idnes.cz/10._sraz_Kaplickych_Skodovek

Fotky od Míši: http://mismas00.rajce.idnes.cz/Kaplicke_setkani_skodovek_s_motorem_vpredu_29.8.2015/

Pro ty kteří mají Facebook, tak je udělaná stránka o srazu: FACEBOOK - kliknout na nápis