Již 11. ročník kaplického srazu škodovek s motorem vepředu se uskutečnil ve dnech 26. - 28.8.2016. Předpověď počasí nám slibovala tropické vedra, tak jsme čekali vyšší účast. Ta nakonec nebyla, magickou hranici 50ti vozů v závodě jsme nepokořili, ale moc jsme nesmutněli. Tak snad za rok...:-)

Co nás naopak v posledních pár letech teší, je počet účastníků, kteří přijedou již v pátek. Letos jich bylo kolem 20. Tak jsme popili, popovídali a připravovali se na sobotu. Kdo chtěl jet závod, tak se mohl zapsat a připravit si trasu. Jsem rád, že přijelo i pár nových posádek, kterým se u nás nakonec velmi líbilo. To nás opravdu těší.

Ráno jsme se probudili do slunného počasí, posnídali, čekali na zbylé účastníky a na start orientačního závodu. Do toho se nakonec přihlásilo 35 posádek. Při tomto čekání byla k prodeji tombola, o kterou byl velký zájem, za což děkujeme. Kolem půl deváté vyrazili první posádky na start, kde díky podpoře firmy Penam, dostala každá posádka ke svačině koláčky. Za to také děkujeme.

Za startem následovalo nezbytné focení na památeční fotku, a pak se již tvrdě závodilo. :-D

Letos vedla trasa závodu přes Kaplici, Benešov nad Černou, Besednici, Ločenici, Přídolí, Omleničku, Malonty, Chabičovice, Pohorskou Ves, Klení, Slavči, Svatý Ján nad Malší, Velešín, a Markvartice. V šesti z těchto obcí čekalo na soutěžící tajné stanoviště, na kterém museli splnit nějaký záludný úkol.

Soutěžní úkoly byly následující:

Na střelnici u Malont stříleli soutěžící z malorážky na terč.

V Omleničce se skládaly dětské kostky na čas. Nejlepší čas bylo úctihodných necelých 30 vteřin.

Na golfovém hřišti v Chabičovicích měli soutěžící za úkol trefit na co nejmenší počet pokusů golfovou jamku.

V Pohorské Vsi museli soutěžící odpovědět na deset záludných ale logických otázek.

Nakonec v Klení čekalo na soutěžící již tradiční pití piva na čas...:-D. Nejrychleji vypité pivo mužem byla za 11,6 seknd a ženou 14,2 sekund. Neskutečné!!! Řidiči pili samozejmě pivo nealkoholické.

Ve zbylých vesničkách a obcích museli soutěžící odpovědět na průjezdní otázky.

Po tomto závodě, který měřil cca 80 km čekala na soutěžící v cíli na kaplickém koupališti výstava vozidel. Na tuto výstavu dojela ještě další vozidla, takže návštěvníci mohli obdivovat 42 krásných starých škodovek.

Během této výstavy proběhlo losování, vyhlášení a rozdání tomboly. Tombola byla bohatá a snad udělala výhercům radost. Po tombole jsme rozdali účastníkům pamětní listy a fotografie a přistoupili k vyhlášení výsledků. Nejprve jsme vyhlásili "doplňkové kategorie" a poté první tři místa v závodě.

"Doplňkové kategorie" byly následjící:

Nejstarším autem srazu byla Škoda 633 z roku 1933

Nejvzdálenější posádka byla od Šumperka - cca 300 km

Nejrychleji vypité pivo ženou bylo za 14 vteřin, mužem za 11.

Počty vozidel dle typů:

1x Škoda 633

1x Škoda Populár

3x Spartak 440 + 2 další na výstavě

1x Spartak 445

1x Škoda 450

10x Škoda Felicia

2x Škoda Octavia Combi

11x Škoda Octavia + 2 další na výstavě

3x Škoda 1202 STW + 1 další na výstavě

2x Škoda 1203

+ Škoda 130 RS vystavená v cíli

Takže konečný počet vozidel, které byly vidět na 11. ročníku kaplických škodovek je 42. Pomalinku se k té magické padesátce blížíme, tak vezmětě příští rok kamarády a známé co mají škodovky a doražte. :-D

Po vyhlášení odjela většina účastníků k domovům, ale s těmi, co zbyli jsme si užili moc pěkný večer. Nemusím zdůrazňovat, že nechyběl alkohol, grilované maso a hudba. Ráno po probuzení, nasnídání a zbalení víkendových příbytků jsme se přesnuli na nedaleké náměstí, kde pro nás byla připravena prolídka místní výstavy Krampusáků = strašidelné masky čertů z horníha rakouska.

Tím byl program srazu vyčerpán a my se rozjeli k domovům.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přijeli a těšíme se, že se s vámi uvidíme příští rok.

DĚKUJEME