Jak je již zvykem, tak i letošní ročník se konal o posledním celém víkendu v srpnu. Letos to vyšlo na datum 23.-25.8.2019.

Již tradičně přijeli první nedočkavci v pátek dopoledne. Do večera se sjelo kolem 20 posádek. Největší radost nám udělal Pepa Tichý, který k nám přijel s jeho nádherným autobusem, ikdyž musel být v sobotu dopoledne u Brna.

Pepo, DÍKY. Smekáme klobouk.

V sobotu ráno dojeli zbylí účastníci. Opět se budu opakovat, ale opět jsme počítali s trošku větší účastí. Předpověď počasí byla pěkná, tak nevíme, kde je zakopaný pes. Co jsme se dopočítali, tak během celého víkendu se u nás nějakým zpúsobem ukázalo 54 vozidel.

Základnou srazu se stalo opět již lety osvědčené koupaliště, na kterém byl start i cíl orientačního závodu.

Orientačního závodu se zúčastnilo 42 posádek, 2 posádky nedorazily do cíle. Naštěstí ne díky technice, ale díky času a navigaci.:-D
Během víkendu se na koupališti objevilo dalších 12 vozů.

Volha 21 - 1x
Lada kombi - 1x (omlouvám se, ale číselnou řadu netuším)
Lada sedan - 1x (omlouvám se, ale číselnou řadu netuším)

Jako nejhezčího rusáka vybrali účastníci a návštěvníci Moskviče 403

I letos jste u nás na srazu mohli vidět dobové přívěsy. Pokus si dobře pamatuji, tak přijeli 4 a všechno to byli tzv. Poláci.

Jak bylo již zmíněno, poslední opozdilci dorazili v sobotu ráno před startem závodu, před kterým už dostali soutěžící koblihy na svačinu a mohli vyrazit objevovat krásy Kaplicka. Za koblihy děkujeme firmě Penam.

Letos jsme posádky poslali "závodit" do sousedního Rakouska, které je opravdu krásné. Celý závod proběhl naprosto v pořádku.

Měli za úkol navštívit následující obce a vesnice:

Kaplice, Pohoří na Šumavě, Dolní Dvořiště, Leopoldschlag, Windthaag, Sandl, Pohorská Ves, Malonty a Kerschbaum,

V šesti z těchto obcí byl na soutěžící připraven soutěžní úkol.. Úkoly byly následující:

-          Na jednom ze stanovišť se hádaly připravené hlášky ze starých filmů.

-          Na dalším stanovišti měli posádky za úkol hodit míček co nejblíže k čáře z jedoucího auta.

-          Na dalším měli za úkol soutěžící zodpovědět logické otázky.

-          Na dalším stanovišti natáčeli soutěžící matky na čas.

-          Na předposledním stanovišti hádali soutěžící délku vybraného provázku

-          Na posledním stanovišti se pilo tradiční pivo na čas. Letos z plechovky – nejrychleji bylo vypito za cca 12 sekund

V dalších obcích a vesnicích byla jen průjezdní otázka, na kterou museli soutěžící odpovědět do knížek, které dostali při startu. Během trasy ještě museli soutěžící najít skrytou průjezdní kontrolu.

Cíl soutěže byl opět na kaplickém koupališti. Délka trasy byla cca 80 km. Během toho, co závodníci přijížděli, počítali jsme výsledky závodu a speciálních kategorií.

K tomu nám krásně hrála kapela, která hrála až do večerních hodin. Děkujeme chlapi.

V mezipauze, při odpočinku kapeli, jsme vyhlásili slosovatelné ceny z tomboly. Doufám, že jsme aspoň někoho trošku potěšili.

Poté se jedlo a pila a tancovalo a debatilo a to dlouho do noci. Poslední opozdilci odcházeli ke spánku kolem druhé hodiny ranní.

Na nedělní dopoledne byl připraven společný výlet na exkurzi do budějovického Budvaru. Bohužel většina účastníků odjela k domovům, a proto jsme tento výlet zrušili.

Kolem poledního bylo vše uklizeno a koupaliště zelo púrázdnotou. Myslíme si, že se jednalo o další pěkný ročník a my jsme si ho užili.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří k nám dorazili a těšíme se na příští rok.